Od redakcji 135(186), czyli tempus fugit

Stanisław Dróżdż „Klepsydra”

Mijający właśnie rok upłynął – także w teatrze – w cieniu barbarzyńskiej wojny na Ukrainie. Nie wiadomo, czy nowy przyniesie zakończenie działań militarnych i jakie skutki wojna spowoduje w najbliższych miesiącach w sferze gospodarczo-finansowej lub geopolitycznym układzie sił, które mają wpływ na kondycję szeroko rozumianej kultury, w tym na życie teatralne i omawiające je czasopisma.

W rodzimym teatrze sytuacja wydaje się dość stabilna i w nadchodzącym roku raczej żaden przełom nie nastąpi. Może kolejne pokolenie, urodzone już w XXI wieku, żyjące w „rozszerzonej czasoprzestrzeni”, zaproponuje coś odmiennego. Jak postrzega świat i do czego jest zdolna ta generacja, ulegająca ideom nie tylko ekologicznym, ukazał Paweł Jurek w jednej ze swych miniatur dramatycznych przygotowanych dla nas na czas bożonarodzeniowo-noworoczny.

W Zapowiedziach informacja o II edycji Konkursu o Nagrodę Dramaturgiczną im. Tadeusza Różewicza organizowanego przez Teatr Miejski w Gliwicach.

W związku z kończącym się rokiem wszystkim naszym Autorom i Współpracownikom z teatrów z całego kraju oraz Czytelnikom portalu dziękujemy za współdziałanie i bycie z nami. W nowym roku 2023 pomyślności Wszystkim życzy

redakcja:

Jagoda Hernik Spalińska, Marzena Kuraś, Magda Smorzewska, Rafał Węgrzyniak.