W dzisiejszym numerze prezentujemy cztery recenzje, felieton i list do redakcji (wraz z odpowiedzią) oraz zapowiedź premiery uświetniającej 50-lecie pracy artystycznej Joanny Żółkowskiej.

Recenzje dotyczą głównie przedstawień o kobietach. Artur Grabowski opisał dwa krakowskie spektakle – oba traktują o kobietach z kręgów rządowych: Salome Oscara Wilde’a z Narodowego Starego Teatru i Prezydentki Wenera Schwaba z Teatru Ludowego. Wprawdzie te od Schwaba tylko chciałyby być prezydentkami but still counts. Zuzanna Liszewska-Soloch zrecenzowała Ożenek Nikołaja Gogola w reżyserii Janusza Gajosa – to też historia o kobiecie, której plany nie spotkały się z rzeczywistością.
Na pocieszenie więc hit wszech czasów, na temat uniwersalny i przez wszystkich pożądany, czyli historia z życia kotów w formie muzycznej: Magdalena Mikrut-Majeranek zachwyca się premierą Kotów w chorzowskim Teatrze Rozrywki.
Po fali kobiecego nieszczęścia i krótkiego odpoczynku przy kotkach zapraszamy do lektury felietonu Rafała Węgrzyniaka, niezbyt entuzjastycznie traktującego antologię Polska awangarda teatralna 1919-1939, i jeszcze mniej entuzjastycznego listu na temat recenzji spektaklu I była miłość w getcie Rafała Węgrzyniaka. List napisał i przysłał reżyser przedstawienia Tomasz Cyz. Po liście – odpowiedź autora recenzji.
Enjoy!
jhs.