FUNDACJA JUBILO ZAPRASZA NA BEZPŁATNE WARSZTATY TEATRALNE

fot. Katarzyna Żądło

Kończy się nabór do bezpłatnego programu treningowego dla „theatre operators” w ramach projektu europejskiego: FREEWAY project – Free man walking, theater as a tool for detainees’ integration dofinansowanego ze środków Creative Europe. Zapisy trwają do 30 kwietnia.

Projekt będzie realizowany w latach 2020-2021 we współpracy z partnerami: Teatro Dei Venti (Włochy), aufBruch KUNST GEFÄNGNIS STADT (Niemcy), UPSDA – Обединени професионалисти за устойчиво развитие (Bułgaria).

Do kogo?
Projekt skierowany do „theatre operators”, tj. aktorów/aktorek, reżyserów/reżyserek, performerów, twórców, kuratorów sądowych, animatorów kultury, studentów oraz wszystkich osób zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy i doświadczenia w obszarze pracy teatralnej w więzieniu, a także w zakresie adaptowania technik teatralnych w różnych środowiskach społecznych.

Program treningowy:
Program będzie rozwijany w roku latach 2020/2021 i zostanie podzielony na bloki intensywnej pracy praktycznej wewnątrz w zakładzie karnym (36h) oraz na zewnątrz w sali teatralnej (6h). Oficjalny harmonogram projektu zostanie opublikowany po wyłonieniu grupy uczestników, która weźmie udział w projekcie.

Planowane terminy realizacji programu:
18-21.05.2020
15-18.06.2020