OTWARCIE NOWEJ SCENY WSPÓŁCZESNEJ W WARSZAWIE

Oficjalne otwarcie nowej sceny teatru Scena Współczesna, fot. Cezary Nowiński

Jeden z bardziej rozpoznawalnych komediowych teatrów w Warszawie stworzył kolejną, kameralną scenę w pobliżu Blue City. Jak czytamy w ich mediach społecznościowych: “Tym razem gramy w nowoczesnym biurowcu i udowadniamy, że magia teatru może zaistnieć niezależnie od miejsca”. Współtwórcy podkreślają również, że po latach doświadczeń zależało im na stworzeniu miejsca komfortowego dla widzów: “Wiele teatrów gra świetne spektakle, ale w bardzo trudnych warunkach – jest duszno, gorąco, niekomfortowo. My również mieliśmy ten problem. Plusem nowoczesnego budynku Adgar West Park jest świetny system wentylacji i klimatyzacji. Do Teatru trzeba dojechać, około 15 minut z Centrum, ale za to są miejsca parkingowe”.

Scena Współczesna to połączenie teatru, kabaretu, musicalu i stand-upu! O sukcesie tego Teatru świadczy ilość przedstawień – „Dzieła wszystkie Szekspira” grane są już ponad 25 lat, a w samej Warszawie wystawione zostały ok. 2200 razy. Nieco młodszy spektakl – „Historia świata w skróconej wersji” przekroczył liczbę 1100 wystawień.

W ciągu 25 lat Teatr zmieniał swoje lokalizacje — przez długi czas stacjonował w Starej Prochowni, a także przy ulicy Belwederskiej 20/22 oraz Giordana Bruna 9. Teraz doczekał się swojej niezależnej sceny przy Al. Jerozolimskich 181 B (wejście B1).

Spektakle są grane całe wakacje. Działania tej organizacji współfinansuje m. st. Warszawa w ramach projektu “Społeczna Instytucja Kultury” – dlatego też wakacyjne bilety do Teatru to koszt 30-40 zł. Zdecydowanie warto doświadczyć tego rodzaju spędzenia wolnego czasu w Warszawie.

Repertuar dostępny jest na stronie internetowej: www.scenawspolczesna.pl , a bilety i opinie o spektaklach na stronie kicket: bit.ly/ScenaWspolczesna