STUDIA PODYPLOMOWE

Rusza czwarta edycja Studiów Podyplomowych w Instytucie Sztuki PAN w Warszawie – ,,Historia sztuki. Muzyka. Teatr i film”.

W roku akademickim 2019/2020 Instytut Sztuki PAN w Warszawie zaprasza na studia podyplomowe ,,Historia sztuki. Muzyka. Teatr i film”. Słuchacze Studiów mogą kształcić się aż w siedmiu odrębnych specjalizacjach:
– Historia sztuki i współczesna kultura wizualna,

– Historia sztuki nowoczesnej,

– Teatrologia kurs wstępny,

– Teatrologia kurs zaawansowany,

– Filmoznawstwo 1,

– Filmoznawstwo 2,

– Historia muzyki z elementami współczesnej kultury muzycznej.

Szczególnej uwadze polecamy nasze nowe kierunki – Historię sztuki nowoczesnej, a także Teatrologię kurs zaawansowany i Filmoznawstwo 2, będące odpowiedzią słuchaczy na potrzebę pogłębienia zdobytej już wiedzy.

Studia ,,Historia sztuki. Muzyka. Teatr i film” przeznaczone są dla wszystkich osób legitymujących się dyplomem co najmniej studiów I stopnia, bez ograniczeń wieku. Szczególnie polecane są nauczycielom, pracownikom instytucji kultury w celu poszerzenia kwalifikacji oraz miłośnikom sztuki. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2019 r. i organizowane będą w trybie sobotnio-niedzielnych zjazdów.

Wykłady, konwersatoria oraz ćwiczenia w ramach Studiów będą prowadzone przez wybitnych znawców zatrudnionych w Instytucie Sztuki PAN oraz w innych placówkach naukowych w kraju. Zajęcia uatrakcyjnią zaplanowane przez organizatorów spotkania z twórcami teatru, znawcami sztuk wizualnych i muzyki, a także wizyty na wystawach w muzeach i galeriach, wspólne uczestniczenie w spektaklach operowych, teatralnych oraz koncertach. Kierownikiem Studiów jest prof. dr hab. Joanna M. Sosnowska.

Instytut Sztuki PAN posiada doskonałe warunki lokalowe. Usytuowany jest w centrum Warszawy na granicy Starego Miasta, z wygodnym dojazdem z każdego rejonu miasta.Informacje o studiach: http://www.ispan.pl/pl/studia-podyplomoweKontakt mailowy: studiapodyplomowe@ispan.pl oraz pod numerem tel. (22) 50 48 223.

Ilość archiwalnych odsłon: 106