Od redakcji 10 czyli witamy

Wracają premiery – witamy! I bardzo się cieszymy, nawet jeśli jest ich mało i w utrudnionych warunkach. Pisanie o żywym teatrze jest istotą naszego medium i bardzo nam brakowało tego codziennego stresu czy recenzja nadejdzie na czas. W ramach witania premier zmieniamy format i wkrótce dodamy cztery nowe kafle na recenzje, aby wszystkie nowości teatralne były widoczne na pierwszej stronie – oby tylko recenzje przyszły!

Witamy też nowego autora. Bartłomiej Siwiec – prozaik, poeta, dramatopisarz, krytyk literacki – dołączył do grona naszych stałych współpracowników i będzie pisał recenzje z obszaru Bydgoszczy i Torunia. Ale mamy nadzieję, że nie tylko recenzje i nie tylko z tego obszaru. Bartłomiej Siwiec jest autorem czterech powieści Zbrodnia, miłość, przeznaczenieAutodestrukcjaPrzypadek Pana Paradoksa16 schodów, zbioru opowiadań Wszyscy byli umoczeni, czterech zbiorów wierszy Instrukcja zabicia ptakaMatka i różaPrzepompowniaStarsza pani poezja i kilku dramatów 64 pozycje z życia szachistyWyszła z domuSkóry.  Jego wiersze, szkice i recenzje były drukowane na łamach „Toposu”, „Tekstualiów”, „Elewatora”, „Okolicy Poetów”, „Akantu”, „Gazety Kulturalnej”, „Bydgoskiego Informatora Kulturalnego”. 

Mamy też nowego felietonistę. Kończy się Circus Mundi, dramat w odcinkach, który pisze Jarosław Jakubowski. W piątek pożegnanie z tytułem. Zaczyna się jednak cykl felietonów Jarosława Jakubowskiego „Okiem dramaturga”.