Od redakcji 12(65), czyli Cisza

Dziś na teatrologii.info publikujemy już po raz trzeci sztukę teatralną. Jest to Cisza Iwony E. Rusek. Sztuce towarzyszy rozmowa z autorką, którą przeprowadziła Jolanta Hinc-Mackiewicz w swojej serii rozmów Z OBOZU ŚWIĘTYCH. O tekście Iwony Rusek napisała zaś Marzena Kuraś. Tym razem jednak publikacji sztuki towarzyszy również siedmiominutowy fragment słuchowiska według tego tekstu – zrealizowanego w Pierwszym Programie Polskiego Radia, w reżyserii Michała Zdunika, i wyemitowanego 1 marca 2020 roku – które można odsłuchać w dziale Wideo.

Sztukę tę polecamy szczególnie uwadze czytelników, ponieważ łączy motywy rzadko razem obecne. Opisuje to Marzena Kuraś w swoim tekście, a rozmowa Iwony Rusek z Jolantą Hinc-Mackiewicz jest ciekawym przykładem na prawdziwość postawionej w tekście Marzeny Kuraś tezy.

Zapraszamy też do lektury rozmowy z Klaudyną Desperat, kierownikiem działu komunikacji w Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury, pracownicą Teatru Polonia i Och-Teatru, z którą rozmawia Hubert Michalak w cyklu ROZMOWY NA CZAS KWARANTANNY. Rozmowa ta, pełna czułej uwagi dla swojej pracy, powoli kończy cykl. Czekają nas jeszcze dwie odsłony.

Patryk Kencki napisał do Madeleine raport z letniego frontu. Jak na sezon ogórkowy to dzieje się… ale przecież nadganiamy tego lata wiosnę, której nie było.

Nasz portal będzie też patronem medialnym festiwalu Ciało/Umysł i dziś publikujemy jego program i zaproszenie na rozmowę z Iloną Trybułą.

W przyszłym tygodniu redakcja udaje się na wczasy, tak więc przez następny tydzień na teatrologii.info zapanuje cisza.

jhs.