Od Redakcji 4 czyli JAROSŁAW JAKUBOWSKI

Jarosław Jakubowski

30 kwietnia 2020 ogłoszony został werdykt konkursu na słuchowisko o Bitwie Warszawskiej, który rozpisał Program 1 Polskiego Radia. Wygrał tekst Jarosława Jakubowskiego Ryngraf. Redakcja teatrologii.info jest bardzo szczęśliwa po pierwsze dlatego, że jedna z najważniejszych bitew XX wieku znajdzie godne upamiętnienie w tym słuchowisku, a po drugie ponieważ autor, Jarosław Jakubowski, jest naszym współpracownikiem i bardzo, bardzo Mu gratulujemy!

I akurat dziś zamieszczamy kolejny odcinek słuchowiska, które jest realizacją dramatu w odcinkach, który Jarosław Jakubowski pisze dla naszego portalu, czyli Circus Mundi (w stanie kwarantanny). Dzisiaj publikujemy VI część słuchowiska, czyli odcinek Budowanie relacji, oraz VIII odcinek sztuki, pod tytułem Co noc przyniesie, co dzień zabierze.

Zapraszamy też do lektury innych tekstów zamieszczonych w tym tygodniu na teatrologii.info, czyli felietonu Rafała Węgrzyniaka Mitologizowanie Edelmana oraz recenzji tego samego autora z Teatru TV Bezkrólewie.