Od redakcji 8 czyli nostalgicznie

Dziś, 10 czerwca 2020 roku, publikujemy pięć nowych tekstów. Wszystkie jakoś wracają do przeszłości, wprowadzają jako całość w nostalgiczny nastrój przemijania.

Pierwszy z nich to jeden z ostatnich już odcinków Circus Mundi – kończy się kwarantanna, kończą się rozmowy Rico i Coco. Będą jednak towarzyszli nam jeszcze do symbolicznego zakończenia tego dziwnego czasu, czyli do wyborów prezydenckich.

Kolejne rozmowy na czas kwarantanny także nadal trwają – tym razem Hubert Michalak rozmawia z pracownikami Ośrodka Teatralnego Kana, Paulą Rudź (organizacja i realizacja), Ewą Szostak (promocja i informacja) i Dariuszem Mikułą (dyrektorem). Te rozmowy również powoli się kończą, jednak jeszcze czeka nas kilka ciekawych odsłon tych refleksji z zupełnie innej rzeczywistości.

Publikujemy też felieton Kaliny Zalewskiej, która wraca myślami do dawnych czasów, gdy duet Strzępka&Demirski tworzył swoje najlepsze przedstawienia.

Po opublikowaniu recenzji Huberta Michalaka ze wspomnień Leszka Czarnoty Książka o Mistrzu. Subiektywna historia teatru pantomimy Henryka Tomaszewskiego (1959-1974), na stronie teatrologii.info na FB odezwał się redaktor tomu i autor Wstępu prof. Leszek Pułka, zarzucając naszemu recenzentowi nierzetelność. Ponieważ i tak chcieliśmy do tego tomu wrócić, więc publikujemy dziś kolejną recenzję z tej książki, tym razem autorstwa Rafała Węgrzyniaka.