Od redakcji 9, czyli taniec i nie tylko.

Dzisiejszy numer teatrologii.info przynosi cztery posty. Zaczniemy od rozmowy Huberta Michalaka z Gosią Mielech – tancerką Gaga. Rozmowa jest ciekawa z bardzo wielu względów – po pierwsze mowa o mało znanej formie tańca. Po drugie to rozmowa o czasie kwarantanny z indywidualną twórczynią i o tym jak ona sama, bez instytucji, zmaga się z sytuacją bez precedensu. Zaś po trzecie jest w tej rozmowie jakaś nadzieja, o którą zawsze trudno.

Drugi post to felieton Antoniego Wincha – jak zawsze fascynujący i poruszający. Strach na wróble jako jedyny partner do rozmowy. Czy to ten Strach na Wróble, który towarzyszył Dorotce w drodze do Krainy Oz? Z nim owszem była rozmowa. Ale może to jednak kij w ubraniu….

Publikujemy też recenzję Huberta Michalaka z instalacji w Instytucie Grotowskiego poświęconej Ryszardowi Cieślakowi. Jak wiadomo cierpimy na brak recenzji z premier, choć sytuacja zaczyna się przejaśniać, i cieszymy się bardzo, że Hubert wybrał się do IT i opisał wydarzenie, które przecież też jest teatrem czy też performansem.

No i na koniec, ale nie mniej ważne, zaproszenie na kolejny wykład dr Patryka Kenckiego z cyklu Teatr Staropolski. Re-Konstrukcje. Temat dotyczy mało znanego zjawiska czyli teatrów plebejskich. Zapraszamy ze względu na walory poznawcze, ale też z zaznaczeniem, że odbywa się live!

jhs.