X KOLOKWIUM TEATROLOGICZNE 11 I 2023 „TEATRY (W) AZJI”

Pracownia Teatrologiczna serdecznie zaprasza do udziału w dziesiątym Kolokwium Teatralnym, które odbędzie się w środę 11 stycznia 2023 roku o godzinie 19.00 w formule online. Nasze najbliższe spotkanie będzie kolejnym z cyklu „Teatry (w) Azji” – dr Marianna Lis poprowadzi rozmowę z dr Darią Dulok, badaczką kina, teatru i kultury Indii oraz wykładowczynią Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, oraz z drem Karolem Suszczyńskim, badaczem teatru lalkowego związanym z białostocką filią Akademii Teatralnej.

Rozmowa poświęcona będzie azjatyckim teatrom lalek, w tym indyjskiej sztuce kathputli i jej artystom oraz wykorzystywanym w spektaklach marionetkom. Przyjrzymy się również tradycyjnym i współczesnym formom lalkarskim z innych rejonów Azji. Na zakończenie przewidujemy otwartą dyskusję, w której będą mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy spotkania.

Jako że Kolokwium będzie się odbywać za pośrednictwem platformy Teams, osoby zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu prosimy o przesłanie maila z taką deklaracją na adres: pracownia.teatrologiczna@gmail.com, z którego będziemy mogli Państwu przesłać link do spotkania.