POŻEGNANIE RAFAŁA WĘGRZYNIAKA

9 marca 2024 odbyło się pożegnanie naszego Redaktora i Przyjaciela Rafała Węgrzyniaka.

O godzinie 11.00 w kościele parafialnym Rafała po wezwaniem św. Józefa Oblubieńca w Konstancinie celebrowana była msza pogrzebowa, podczas której niezwykle poruszająco odczytała Słowo wybitna aktorka Ewa Ziętek, zaś wspomnienie o Rafale wygłosili: Jego brat Jerzy Węgrzyniak oraz wicedyrektor Instytutu Teatralnego Jarosław Cymerman, który również przedstawił zawodową sylwetkę Rafała.

Jeszcze przed mszą przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy odczytał akt nadania Rafałowi Węgrzyniakowi Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Po mszy licznie zgromadzeni żałobnicy udali się na cmentarz w Skolimowie, gdzie Rafał znalazł swój ostatni spoczynek. Przy grobie w imieniu Muzeum Łazienki Królewskie, z którym Rafał dużo współpracował i z którego zespołem był zaprzyjaźniony, pożegnała Go Joanna Szumańska. Następnie w imieniu redakcji „Teatrologii.info” i Polskiej Kompanii Teatralnej głos zabrały Marzena Kuraś i Jagoda Hernik Spalińska. Maria Olszewska pożegnała Rafała w imieniu Pracowni Dramatu Polonistyki UW i na koniec zabrał głos bratanek Rafała Maciej Węgrzyniak.

Po pogrzebie odbyła się konsolacja w pobliskim zajeździe, podczas której zebrani wspominali Rafała, oglądając pokaz zdjęć – udostępnionych przez Rodzinę Rafała jak również wiele innych Osób, które przekazały swoje zbiory – przygotowany przez redakcję „Teatrologii.info”.

Redakcja