MURZYNI WE FLORENCJI – Teatr Proxima on line

Teatr Nowy Proxima działa online!

Krakowski Teatr Nowy Proxima od 20 marca udostępnił online trzy spektakle ze swojego repertuaru, które obejrzało kilka tysięcy osób! Po „Lubiewie”, „Akademii Pana Kleksa” oraz „Macabrze Dolorosie” przyszła pora na „Murzynów we Florencji” – spektakl uwielbiany przez publiczność i doceniony przez krytyków.

„Murzyni we Florencji” to tragikomiczna opowieść o rodzinie, w której wszelkie relacje uległy rozpadowi, a wojna doprowadziła do pogłębienia jej problemów i traum. Historia opowiedziana z niecodziennej perspektywy – dwóch płodów, które w brzuchu matki podsłuchują trzy wcześniejsze pokolenia i układają różne wersje przyszłości swojej i swoich przodków – stawia pytania o tożsamość w kraju rozbitym wojną bałkańską. Choć jednak wybrzmiewają one niemal w każdym z aktorskich monologów, to dla Iwony Kempy powieść Vedrany Rudan jest przede wszystkim krzykiem sprzeciwu – wobec przemocy, wzajemnej nienawiści kobiet i przekonania o męskiej wyższości i sile. Krzykiem momentami zabawnym, ale przez to jeszcze bardziej smutnym.

Obsada: Elżbieta Karkoszka, Anna Tomaszewska, Martyna Krzysztofik, Jacek Romanowski, Sławomir Maciejewski, Maciej Sajur, Juliusz Chrząstowski

Spektakl kilkukrotnie został wyróżniony przez redakcję miesięcznika „Teatr” w plebiscycie „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2017/2018. Przedstawienie było prezentowane m.in. podczas XXXVIII edycji Warszawskich Spotkań Teatralnych oraz w konkursie głównym INFERNO podczas 11. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia.

Co zrobić, żeby obejrzeć spektakl online?

  1. Wejść na stronę https://bilety.teatrnowy.com.pl/ i kupić bilet w symbolicznej kwocie 10 zł.
  2. Na 10 minut przed spektaklem (4 kwietnia) osoby, które kupią bilety drogą mailową otrzymają link pod którym będzie dostępne przedstawienie przez 3 dni.
  3. Wszystkie wpływy z biletów zostaną przeznaczone na wsparcie bezetatowych aktorów, którzy są zaangażowani w spektakle Teatru Nowego Proxima.
Portret rodzinny. „Murzyni we Florencji”, mat. Teatru Proxima

Ilość archiwalnych odsłon: 23