PSI KALENDARZ TEATRU PROXIMA i SCHRONISKA W RYTLOWIE

Oto kilka słów od zespołu Teatru Proxima w Krakowie:
Przedstawiamy Wam „Psi kalendarz literacki. Bezdomniaki z Rytlowa 2020”. Stworzyliśmy go wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Fundacji Miasto Literatury. A wszystko po to, aby pomóc bezdomnym psiakom mieszkającym w Przytulisku Psy Pani Magdy w Rytlowie.
Przytulisko w Rytlowie założyła Magda Stojek, która od kilku lat ratuje chore, samotne i porzucone psiaki. Do Rytlowa trafiają psy porzucone, niechciane szczeniaki, psiaki schorowane, po wypadkach, i wymagające szczególnej opieki psi-seniorzy. Za każdym psem stoi inna, najczęsciej dramatyczna historia. Każdy pies ma też swoje, specyficzne potrzeby. Magda Stojek stara się je wszystkie zaspokajać, aby psiakom które trafiają do jej Przytuliska przywrócić wiarę w ludzi. I chociaż Przytulisko w Rytlowie cechuje wysoki poziom adopcji psiaków, to jednak z każdym rokiem zwiększa się grono stałych rezydentów, czyli psiaków najstarszych, najbardziej schorowanych, którym najtrudniej znaleźć jest dobry dom. I to właśnie z myslą o rytlowskich seniorach postanowiliśmy wydać “Psi kalendarz literacki. Bezdomniaki z Rytlowa 2020”. Wpływy ze sprzedaży kalendarza przeznaczymy na rozbudowę rytlowskiego przytuliska i postawienie nowych boksów dla psich seniorów. Dzięki temu, że Ewa Bień i jej współpracownicy zadeklarowali, że za darmo opracują projekt rozbudowy schroniska, cały wpływ ze sprzedaży kalendarza będziemy mogli przeznaczyć na budowę nowych boksów
“Psi kalendarz literacki. Bezdomniaki z Rytlowa 2020” ma w sobie wiele cech wyjątkowych. Znajdziecie w nim przede wszystkim wspaniałe psie portrety, których autorem jest Marcin Oliva Soto. Kupując kalendarz będziecie mieć okazję poznać 15 wyjątkowych psów: Biała, Boberek, Czarcik, Czarny, Emil, Figo, Greg, Hutek, Ira, Jarzyna, Malaga, Mała, Okular, Szogun, Tor, Zola, Zorba mieszkają w Rytlowie i szukają domów.
Ale w “Psim kalendarzu literackim” jest coś jeszcze, co czyni go wyjątkowym. Są to wiersze, którymi podzielili się z nami poeci i poetki: Wojciech Bonowicz, Marta Eloy Cichocka, Krystyna Dąbrowska, Tomasz Goslar, Ryszard Krynicki, Bronisław Maj, Jarosław Mikołajewski, Leonard Neuger, Joanna Oparek, Alicja Rose, Michał Rusinek, Krzysztof Siwczyk. Każdy miesiąc to jeden psi bohater i jeden wiersz. Część z wierszy, które znalazły się w kalendarzu nie była wcześniej publikowana.
Jeśli chcecie kupić „Psi kalendarz literacki. Bezdomniaki z Rytlowa 2020” i w ten sposób pomóc nam rozbudować rytlowskie Przytulisko, wystarczy, że wpłacicie 33,33 zł na konto:
Stowarzyszenie Nadzieja na Dom
56 1600 1462 1019 8821 7000 0002
z dopiskiem: „darowizna dla Rytlowa 2020”
i prześlecie potwierdzenie przelewu wraz z adresem, na który chcecie otrzymać kalendarz na: psikalendarz2020@gmail.com
Wysyłka kalendarzy prowadzona jest na bieżąco.
Wszelkie pytania odnośnie kalendarza prosimy kierować na adres: psikalendarz2020@gmail.com lub telefonicznie: 505 060 196
Projekt kalendarza: Prince Negatif / Łukasz Błażejewski
Zdjęcia: Marcin Oliva Soto
Współpraca: Tomasz Kireńczuk, Dana Bień, Olga Brzezińska, Beata Czajkowska, Fundacja Miasto Literatury
Autorki i autorzy wierszy: Wojciech Bonowicz, Marta Eloy Cichocka, Krystyna Dąbrowska, Tomasz Goslar, Ryszard Krynicki, Bronisław Maj, Jarosław Mikołajewski, Leonard Neuger, Joanna Oparek, Alicja Rose, Michał Rusinek, Krzysztof Siwczyk
Jeśli o Przytulisku Psy Pani Magdy chcecie dowiedzieć się więcej, to polecamy lekturę wywiadu, który z jego założycielką, Magdą Stojek, przeprowadziła Magda Huzarska-Szumiec:
Polecamy również lekturę tekstu o Rytlowie, który w „Wysokich obcasach” opublikowała Kalina Mróz:

Ilość archiwalnych odsłon: 18